Hirdetések 2024. 04. 21-én

Húsvét 4., Jópásztor vasárnapja: Canterbury Szent Anzelm

1./ Ma, Jópásztor vasárnapja a papi és szerzetesi hivatásokért könyörgő világnap.

2./ Kedd Szent Adalbert vértanúpüspök, az esztergomi főegyházmegye és a főszékesegyház patrónusa, szerda Szent György vértanú, csütörtök pedig Szent Márk evangélista ünnepe.

3./ Szombati (április 27.) zarándoksétánk a Margitszigetre vezet. Indulás de. 9-kor a templom elől, érkezés a koradélutáni órákban. BKV-bérlet vagy 4 vonaljegy és 500.- Ft kell a víztorony-belépőre. Enni- és innivalót -a magas büféárak miatt is- érdemes hozni. Ajánljuk elolvasni Kodolányi János Boldog Margit c. könyvét és a szent legendáját.

4./ Szombat de. 9 órakor kezdődik az elsőáldozók és a bérmálkozók gyóntatása.

5./ Az elsőáldozás jövő vasárnap de. a 9-es diákmisén, a bérmálás pedig május 1-jén, szerdán de. a 10-es templombúcsúi püspöki nagymisén lesz.

6./ Vladimir atya 80. születésnapja alkalmából mondott szentmisén és megemlékezésen készült fényképek megtekinthetők a GALÉRIA menüpont alatt.