Hirdetések 2024.03.24-én

(Virágvasárnap)

1./ Ma, virágvasárnap de. 11-kor ünnepélyes barkaszentelés lesz körmenettel, majd a kórus elénekli a Márk-passiót nagyböjti motettákkal.

2./ Nagycsütörtök de. 10 órakor a bazilikában olajszentelési nagymise lesz. Templomunkban este 18 órakor az Oltáriszentség alapításának ünneplése énekkarral, majd oltárfosztás; 21 óráig virrasztás, közben 20.30-kor lamentációk.

3./ Nagypéntek du. 15 órakor Sillye Jenő gitáros keresztútja, közben gyóntatás. Este 18 órakor kezdődik a csonkamise korális János-passióval kereszthódolattal és szentáldozással. E nap szigorú böjtre és elcsöndesedésre hív.

4./ Nagyszombaton de. 10 órától cserkészőrség mellett csöndes szentségimádás lesz a szentsírnál. Este 20 órakor kezdődik a húsvéti vigília énekkarral: exsultet, igeliturgia, keresztelés, szentáldozat, majd kb. 22 órakor föltámadási körmenet.

5./ Húsvétvasárnap délelőtt ételszentelés. Legnagyobb kötelező főünnepünkön de. a 11 órai ünnepi koncert-nagymisén Templomunk kórusának előadásában húsvéti kórusművek hangzanak el.

6./ Húsvéthétfő tanácsolt ünnepén kétszer, de. 10 és este 18 órakor celebráljuk a szentáldozatot. Húsvét nyolcadát szenteljétek meg szentmisével, és írassatok rájuk szándékokat a következő időszakra.