Hirdetések

Hirdetések 2024.02.11-én

Évközi 6.vasárnap:

Lourdes-i Miasszonyunk; farsangvasárnap

1./ Ma van a Lourdes-i Miasszonyunk ünnepe és a betegek világnapja. De. a 11-es nagymisén lesz a szentkenet föladása 65 éven túli híveinknek.

2./ Húshagyó kedden véget ér a farsang és a bálok ideje. Másnap, hamvazó-szerdán kezdődik a nagyböjt: aznap csak esti mise lesz 18 órakor hamvazással.

3./ A negyvennapos húsvéti lelki készület fontos része a böjt a következő renddel: hamvazószerdán és nagypénteken (márc. 29.) szigorú böjtre kötelezettek a 20 és 60 év közötti katolikusok, amely napi három húsmentes étkezést jelent egyszeri jóllakottsággal. 14 éves kortól pénteki napokon tartózkodunk a húsfogyasztástól. A böjt célja ebben is követni Jézust és az akaratot győzelemre vinni az ösztönök fölött.

4./ Pénteki napokon este 18 órakor keresztúti áhítatot tartunk áldoztatással.

5./ Jövő vasárnap de. 11 órakor énekkarunk a Langer-misét énekli motettákkal.